Zavařování v tlakovém hrnci. Tlakový hrnec umožňuje velmi rychlé zavařování a tak je nutné dodržovat dobu varu, aby se zavařované suroviny - a zejména ovoce - nerozvařily. Do hrnce vložíme napařovací mřížku nebo rošt a nalijeme přibližně centimetru vody.
Prosím o radu, chtěla bych zkusit něco zavařovat (přesnídávky, paštiky, marmelády, okurky apod.), ale zavařovací hrnec nemám. Slyšela jsem, že se prý dá zavařovat v normálním hrnci , jen se na spodek musí dát nějaká utěrka.
Než se pustíte do samotného zavařování v troubě, postarejte se o pečlivou čistotu sklenic. Postup je stejný jako v případě sterilizace pro zavařování v hrnci. Sklenice musí být čisté, stejně tak i víčka či. Sterilování ( zavařování ) ReceptyOnLine.
Příprava na zavařování. Jak už jsme si řekli, vše je potřeba absolutně čisté, je tedy zapotřebí sklenice a víčka umýt v horké vodě, do které můžete přidat sodu. Poté je dobře opláchneme pod tekoucí vodou a necháme volně uschnout.
Na trhu jsou moderní elektrické zavařovací hrnce, ty vás přijdou na několik tisíc korun. Recept na zavařování třešní v hrnci recepty, které budete milovat. Každopádně v hrnci musí být nějaké podložka, aby nebyly sklenice při zavařování přímo v kontaktu s horkým dnem.
V oficiálním zavařovacím hrnci je k tomuto účelu děrovaná podložka na nožičkách, pokud použijete hrnec jiný, tak pomůže pařák, případně alespoň nějaký starší hadřík (výborně se osvědčily třeba zbytky starého froté ručníku a podobně). Jasmínová rýže- příprava v obyčejném hrnci. V čem zavařovat meruňky. Meruňky můžete zavařovat v klasickém zavařovacím hrnci s teploměrem. Modernějším typem jsou pak elektrické zavařovací hrnce.
Mezi méně známé pak patří zavařování v troubě na hlubokém pekáči ve vodní lázni. Na horní dno zavařovacího hrnce vyskládáme sklenice. K zavařování poslouží i. Chceme-li zavařovat v páře, nalijeme vodu jen pod sklenice.
Při zavařování ve vodě zalijeme sklenice do čtvrtiny až poloviny. Použijeme-li teplý nálev, může být voda v hrnci horká. Hrnec přiklopíme poklicí a vodu rychle uvedeme do varu.
Sledujeme teplotu a čas podle.
Jak zavařovat v obyčejném hrnci. Ideální je hrnec s vestavěnou dřevěnou mřížkou a teploměrem. Tématické fráze: zavařování v tlakovém hrnci zavařování v papináku zavarujeme merunky zavařování masa v tlakovém hrnci jak dlouho zavařujeme meruňky zavařování masa v papinaku zavařujeme vepřové maso zavařování v hrnci nálev na zavařování meruněk zavařování meruněk zavařujeme meruňky recept zavařujeme maso. Pokud ale chcete zavařovat jen několik sklenic, vyzkoušejte i zavařování v mikrovlnné troubě. Ovoce má dosti kyselosti a stačí strilizovat jen v normálním hrnci ve vařící vodě (jakýkoliv hrnec stačí).
Zelenina, která nemá vysoký obah kyselin se doporučuje zavářet pod tlakem do plechovek. Na to je ale třeba speciální tlakový hrnec určený k zavařování. Nejlepší houby na zavařování jsou ty skutečně mladé, tvrdé a zdravé – bez příznaků napadení hmyzem.
Houby se nejsnadněji sterilizují v elektrickém, ale i obyčejném sterilizačním hrnci. Voda by měla sahat vždy těsně pod víčko horní zavařované sklenice (sklenice totiž v hrnci lze vrstvit na sebe). Pokud by došlo k ochlazení hrnce, tak se sice sníží přetlak v hrnci , ale už ne ve sklenicích. Zatímco v obyčejném hrnci by takové vaření trvalo věčnost, tlakový hrnec má hotovo za půl hodiny až hodinu, a vy se nemusíte o nic starat. Přesto ale někteří papiňáku nedůvěřují.
My se nyní pokusíme zodpovědět všechny otázky, které vás ohledně tlakového hrnce mohou napadnout, a zahnat vaše obavy z vaření v něm. Ušetří vám docela dost času. Má ale svá pravidla: Ovoce i zeleninu bez problémů zavaříte v elektrické, plynové i horkovzdušné troubě. Postarejte se o pečlivou sterilizaci sklenic. Okurky pak touto slanou vodou, pokud možno co nejteplejší, přeliji.
Během hodiny vodu ještě doplním až k okraji sklenice. Zavíčkuji a uložím do sklepa. Máte velké množství ovoce a zeleniny a chtěla byste úrodu zpracovat a dlouhodobě uchovat? Je tu ideální doba na přípravu nejrůznějších kompotů, džemů či nakládané zeleniny.
Možná znáte klasické zavařování v hrnci. Ale víte, že existují i jiné způsoby? Jedním z nich je myčka na nádobí.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.